Від чого залежить сила імунітету

Насамперед на імунітет впливає спосіб життя. Якщо людина правильно харчується, тобто натуральною їжею (крупи, овочі, фрукти, молочні продукти, м’ясо, риба), має достатні фізичні навантаження та добрий сон, імунітет буде міцним. Дуже залежить його сила і від стану мікрофлори кишечника.

Всю сукупність бактерій, що є там у кожного з нас, можна розділити на дві частини: одна – це симбіонти, які допомагають імунній системі, наприклад лакто- й біфідобактерії, а друга патобіонти – патогенна кишкова паличка, бактероїди тощо. Симбіонтів має бути більше, але з різних причин ця рівновага порушується на користь патобіонтів. Іншими словами, йдеться про дисбіоз (дисбактеріоз). Це часта подія в організмі, тому що кишкова мікрофлора дуже вразлива. Вона реагує буквально на все: негативні емоції, неякісну їжу, фізичну перевтому, вживання алкоголю, прийом ліків.

Якщо кількість патобіонтів суттєво збільшується, то симбіонти не можуть їм протистояти. Внаслідок цього спочатку, як правило, виникає симптоматика порушення травлення (діарея або закреп, метеоризм), а потім – збій в імунній системі. Тому ГРВІ трапляються частіше, тривають довше і мають більш важкий перебіг.

Рекомендуємо до прочитання
Андрій Волянський

Лікар-імунолог Андрій Волянський: «Імуноглобулін А – це один із стовпів місцевого імунітету»

Лікар-імунолог Андрій Волянський: «Імуноглобулін А – це один із стовпів місцевого імунітету» Про те, хто в першу чергу потребує зміцнення імунітету, про що необхідно знати

Читати повністю »