Чи можна робити щеплення при застуді?

Щеплення роблять для того, аби загартувати організм до інфекційних хвороб. Вакцина – це своєрідний тренажер, який імітує можливе інфікування. Щойно її введуть, організм починає виробляти захист та зрештою перемагає штучну хворобу. Реакція минає, а «пам`ять» про інфекцію – залишається. Тому коли організм стикнеться з реальною загрозою, тобто інфекцією, він зможе дати достойну відповідь вірусам та захиститися. 

Реакція на введення вакцини інколи буває схожа на перебіг самої хвороби, тому виникає слушне запитання: чи можна робити щеплення при застуді? Згідно з настановами МОЗ України «Особливості вакцинації при різних клінічних станах», незначні порушення здоров’я: прорізування зубів, диспепсія, застуда з підвищеною температурою або без, не є протипоказанням до вакцинації. Доведено також, що гостра хвороба з легким перебігом як без, так із підвищенням температури до 38,0 °C не нівелює формування імунної відповіді на вакцинацію. Тому такі стани не є протипоказанням до проведення як планової, так й екстреної вакцинації. Потрібно пам’ятати, що щеплення не послаблює імунітет. У імунної системи достатньо ресурсів, щоб реагувати одночасно і на вакцину, і на інші подразники. Але можливі побічні реакції через щеплення. Якщо на них ще накладається інтоксикація та інші клінічні прояви інфекційного захворювання, то це може ускладнити ситуацію. Крім того, щеплення зумовлює цілий каскад реакцій імунної системи. Наприклад, на введення живих вірусних вакцин повинен вироблятися інтерферон. 

А що буде, якщо зробити щеплення при застуді? 

Оскільки з початком захворювання вже виробляється інтерферон, то є ймовірність, що ефект щеплення може бути «змазаний».

Не можна робити щеплення при застуді

у гострій стадії захворювання з лихоманкою вище 38,0 °C. До вакцинації краще вдатися одразу після одужання. У цьому аспекті є сенс підготуватися до вакцинації, прийнявши курс Флувиру. Це не лише зменшить ризик захворювання, а й сприятиме зміцненню місцевого імунітету.

Рекомендуємо до прочитання
Андрій Волянський

Лікар-імунолог Андрій Волянський: «Імуноглобулін А – це один із стовпів місцевого імунітету»

Лікар-імунолог Андрій Волянський: «Імуноглобулін А – це один із стовпів місцевого імунітету» Про те, хто в першу чергу потребує зміцнення імунітету, про що необхідно знати

Читати повністю »
Cимбиотик флувир упаковки по 10 саше
Вказівник на імунітет